У чому відмінності VPS від звичайного хостингу?

При розміщенні сайту інтернет-магазину або будь-якого великого онлайн-сервісу, стандартної послуги хостингу часто буває недостатньо. У цьому випадку на допомогу адміністраторам та власникам сайтів приходить послуга VPS.

VPS (Virtual Private Server) — це послуга, в рамках якої користувачеві надається «віртуальний» виділений сервер. При замовленні цієї послуги клієнту надається root-доступ, а також можливість установки операційних систем на базі сімейства Unix і програмного забезпечення.

Що стосується застосування за фактом, VPS може стати в нагоді для великої кількості корисних функцій: наприклад, для створення свого поштового сервера або проксі-сервера до створення свого хостинг-сервера.

У більшості випадків послугу «віртуальний» сервер замовляють при збільшенні потреби сайту в ресурсах на звичайному хостингу, так як на ньому є певні ліміти по споживанню пам’яті скриптами, кількості одночасних запитів, відсилання листів в годину і т.д. Послуга VPS, навпаки, не містить ніяких обмежень на внутрішні служби сервера. Клієнт сам може виставляти і регулювати обмеження служб, а також налаштовувати програмне забезпечення безпосередньо під свій сайт.

Варто також звернути увагу на те, що в послузі хостингу ресурси фізичного сервера споживаються між усіма користувачами, на відміну від послуги VPS, де фізичні ресурси сервера гарантовані, тобто виділені конкретно під конкретного клієнта.

Нюанс, який зажадає уваги і деяких навичок, полягає в тому, що адмініструвати внутрішні служби VPS потрібно клієнту. На відміну від послуги хостингу, коли відповідальність за роботу внутрішніх служб віртуального сервера несе підтримка. Проте, з широким доступом до різного роду мануалыв в інтернеті, а також з можливістю залучення висококваліфікованих фахівців з відповідним досвідом, особливих складнощів це не складе.

Якщо говорити про ємності ресурсоспоживання, сайт на VPS зможе споживати тільки ресурси згідно з замовленим тарифом. Тому, з огляду на те, що в більшості випадків ресурси сервера хостингу перевищують ресурси VPS, при виборі варіанту VPS варто ретельно все проаналізувати.

Щоб за фактом відстежити, чи буде сайт на VPS працювати швидше, можна замовити безкоштовний тест. Послуга згідно тестовому періоду буде доступна 5 днів, протягом яких можна зробити висновки про працездатність сайту і зробити свій вибір.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *