Швидкісні поворотні ір-камери

Зараз все більш актуальними стають швидкісні поворотні камери відеонагляду. Кожен, хто встановлює відеонагляд, хоче мати змогу керувати камерою: повернути її чи приблизити потрібну частину території.

ip камераПоворотні камери комплектуються варифокальним об’єктивом, який надає змогу змінювати кут поля зору (наближати / віддаляти об’єкт). Головна перевага – можливість уважно розглянути необхідний об’єкт і простежити його переміщення. Єдиний недолік (не враховуючи вартість): при відсутності спеціальної функції автоповернення, така камера часто  залишається забутою в положенні, коли на екрані крупним планом відображається ділянка території, яку раніше приблизили, відповідно решта території, яка повинна контролюватися, лишається поза наглядом.

Ще один недолік – вночі не легко  домогтися підсвічування такої системи відеонагляду, для якісного поля зору камери  приходиться освітлювати все. 

Також поворотні камери володіють ще одним істотним недоліком: при повороті камери відбувається швидка зміна зображення по всьому полю екрана. Для всіх алгоритмів компресії це серйозне випробування (якщо вони взагалі здатні впоратися з таким сигналом). Деякі спеціалізовані поворотні IP-відеокамери, як стверджується, мають спеціальні властивості алгоритму компресії, що дозволяють добре передавати сигнал під час повороту. Однак це властивості або абсолютно нестандартні, або зводяться до того, що кодер благополучно переходить в режим малокадрової передачі без міжкадрової компресії. Втім, більшість кодерів взагалі нічого не передасть, поки камера не зупиниться і зображення не стабілізується.

Варто звернути увагу на те, що не всі поворотні камери – купольні, а найголовніше – не всі купольні камери – поворотні. Існують сферичні (напівсферичні) кожухи для фіксованих камер. Камери там теж можна повертати, але тільки вручну при налаштуванні. Бувають кожухи під будь-яку стандартну камеру, бувають відразу так звані mini-Dome із безкорпусною камерою всередині ковпака. Моделі, призначені для установки на стелю, не завжди можна поставити на стіну – при повороті відбувається скручування координат, камера повернеться навколо своєї, а зображення на екрані виявиться нахиленим.

Камери кольорові, відрізняються від чорно-білих тим,  що надають природніше, більш звичне для нас зображення. Але, є у них деякий недолік — це низька світлочутливість. Вони майже не бачать у в  інфрачервоному діапазоні, а тому в нічний час потребують природної білої підсвітки. Треба відзначити, що IP-відеонагляд в даний час буває тільки кольоровим.

Багато кольорових камер сьогодні мають “нічний” режим, в якому вони виробляють чорно-білий сигнал. Більшість камер при цьому просто відключають сигнал кольоровості, але більше нічого не змінюється: ні роздільна здатність, ні чутливість, тільки зникає неприємний для ока колірний шум. У деяких камерах при переході в нічний режим механічно прибирається інфрачервоний фільтр, обов’язковий для кольорових камер, і її спектральна характеристика істотно розширюється, що піднімає чутливість ще в кілька разів. Однак механічне переміщення фільтра – справа складна й дорога.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *